O nás

Myšlenka založit a vybudovat vlastní tiskárnu vznikla již před rokem 1989, kdy zakladatel Milan Horák dlouho pracoval v polygrafickém oboru v několika tiskárnách. Položení základního kamene se ale váže k datu 1. 7. 1990, kdy pan Milan Horák založil stejnojmennou firmu Milan Horák – tiskárna, s právním statutem fyzické osoby existujícím až do roku 2006. Začínal v polygrafii podnikat skutečně krůček po krůčku.

Tisk zahájil s jedním maloformátovým tiskovým strojem, aby se následně propracoval mezi přední české ofsetové archové tiskárny. V letech 1996 až 2000 byla firma Milan Horák – tiskárna držitelem Ceny České republiky za jakost Czech Made. V roce 2000 jako první firma z bývalého východního bloku zakoupila tiskový stroj umožňující oboustranný tisk (Heidelberg SM74-8) a zároveň jako jedna z prvních firem digitalizovala prepress. Zaměstnává v té době 65 zaměstnanců.

V roce 2001 byla zařazena mezi Českých 100 nejlepších v kategorii dynamický růst.

V roce 2002 byla opět zařazena mezi Českých 100 nejlepších firem. Ocenění jí bylo uděleno na Pražském hradě v listopadu 2002.

V roce 2003 jí byl udělen certifikát jakosti podle normy ČSN ISO 9001:2000. Aktivně se účastní programů vyhlašovaných Evropskou unií. Na přelomu roku 2006‒2007 mění firma Milan Horák – tiskárna svůj právní statut na Tisk Horák a.s. se základním jměním 10 mil. Kč a pořizuje jako první firma v ČR 10barvový stroj formátu B1 s obracecím zařízením spolu s přídavnými zařízeními pro odvíjení papíru z role a může tak potiskovat papír po obou stranách najednou jak z archového papíru, tak z papíru navinutého na roli. Firma zaměstnává více než 100 zaměstnanců.

Dne 1. 7. 2008 změnila firma Tisk Horák a.s. své logo na stylizovanou berušku

V roce 2012 firma zaměstnává průměrně 80 zaměstnanců, udržuje si i přes ekonomickou krizi nepřetržitý provoz a obsazuje v polygrafické rodině archových tiskáren jedno z předních míst. Je uznávanou firmou v oblasti zavádění nových moderních technologií. Patří mezi nejdynamičtější a nejviditelnější firmy na polygrafickém trhu.

Mezi pozitiva současného stavu společnosti patří udržování technologického náskoku před konkurencí. Tiskárna disponuje vlastním návrhářským grafickým oddělením schopným přinést pro řadu zákazníků specifickou vlastní tvorbu.

V roce 2013 získává certifikaci FSC (Forest Stewardship Council) = značka zdravého lesního hospodaření. Koncem roku prochází firma složitým obdobím a rozhoduje se o celkovém budoucím směřování firmy, mění razantně přístup vedení k zavedeným vnitřním procesům firmy.

Během roku 2014 dochází ke konečnému rozhodnutí zakoupit digitální ink-jet tisový stroj FUJI Jet Press 540W – první svého druhu ve střední Evropě, linky na dokončovací zpracování V1 a V2. Od prosince 2014 jsou tyto stroje již platnými členy strojového parku firmy Tisk Horák. V tomto roce firma Tisk Horák opět potvrdila, že je se svou technologií vždy v čele polygrafického pelotonu.

V listopadu 2015 firma spustila jedinečnou službu v ČR a na Slovensku – on-line kalkulace a možnost následného objednávání tiskovin přes e-shop na webové adrese: E-shop s tiskovinami a pořizuje nový tiskový stroj Heidelberg XL106-8.

V roce 2016 firma pořizuje poloautomatickou linku na zpracování knižní vazby, tzv. V8 a lakovací zařízení pro plošný UV lak.